Cześć kochani! 

Z tej strony Patrycja! Dzięki za pojawienie się na moim blogu o rozwoju osobistym!

W dzisiejszym artykule będę mówiła sporo o tym jak poprawić związek z pieniędzmi
i przyciągnąć 💸💰🧲 więęęcej kasy do kieszeni!  Przede wszystkim chciałabym, żebyście przełamali mury, które stworzyły labirynt i uniemożliwiają naturalny przepływ pieniędzy do waszego życia.
Szczerze wierzę, że KAŻDY może stać się  BOGATY i zacząć spełniać swoje marzenia, również Ty.

Porozmawiajmy o Pieniądzach💰

TWÓJ ZWIĄZEK Z PIENIĘDZMI.

DLACZEGO (JESZCZE) NIE JESTEŚ BOGATY ?


PRZEWIDYWANY CZAS CZYTANIA: 8 minut

         Prawda jest taka, że możemy mieć różne uczucia związane z pieniędzmi. Kochamy je i nienawidzimy zarazem. Chcemy je ale też odpychamy je od siebie. Dzięki nim wspieramy innych ale też często walczymy przez nie. Z ich pomocą spełniamy marzenia ale zdarza się również, że toniemy przez nie w długach. Możemy tak kontynuować i łatwo wyprzedzić Encyklopedię PWN w rozmiarze ale to nie jest celem tego artykułu. Chcę poruszyć ten temat ponieważ wierzę, że to niezwykle ważne aby zrozumieć co tak naprawdę zatrzymuje nas przed zarabianiem naprawdę fajnych pieniędzy?
         
Jeżeli czujesz, że ty i pieniądze tworzycie dość kiepski zespół lub jesteś osobą, której ciągle na coś brakuje i ledwo wiążesz koniec z końcem to myślę, że ta lekcja może być dla ciebie przydatna. Mam nadzieję, że te wskazówki sprawią, że zaczniesz myśleć w zupełnie inny sposób o swoim życiu i finansach. Dzięki temu będziesz w stanie otworzyć wiele drzwi, które były wcześniej zamknięte a to sprawi, że pieniądze po prostu wpłyną do środka 🌊.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Jesteś gotowy, żeby zmienić swoją sytuację finansową. 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

          Nie ważne ile razy poniosłeś porażkę próbując odmienić swoją sytuację finansową, abo ile masz długów albo, że jesteś tak spłukany, że zaczynasz wierzyć, że chleb z dżemem jest idealny też na obiad. Nie ważne czy nie możesz znaleźć pracy, czy czujesz się jak ostatni nieudacznik. To nie ważne jak śmiesznie brzmi to teraz dla ciebie, ale jesteś w stanie zarabiać DUŻO kasy. 

            Dlaczego powinieneś mi wierzysz? Odpowiedź jest prosta. Zarówno Ty, jak i ja, i inni ludzie mamy naprawdę duże możliwości aby stać się bogatymi. Rozejrzyj się tylko dookoła. Niemal wszędzie, gdzie Cię tylko  oczy zabiorą zobaczysz ogromne zasoby pieniędzy, wiedzy, technologii, miejsc i rzeczy, które są nieograniczone. Masz teraz  tak niesamowicie duży dostęp do tak wielu rzeczy i już teraz możesz zbudować coś z niczego. Obecnie nie wychodząc z domu i mając do dyspozycji jedynie laptop z internetem jesteś już w stanie stworzyć biznes i zarabiać fajne pieniądze. Te zasoby są dla każdego i każdy może stać się bogaty i żyć wymarzonym życiem, również Ty.
            Zasługujesz na najlepsze rzeczy od życia i zasługujesz na to żeby być spełnionym i w pełni szczęśliwym człowiekiem. Rzecz w tym, że tylko Ty posiadasz władzę nad swoim życiem i jeśli tylko chcesz coś zmienić wiedz, że jesteś w stanie to zrobić. Dlaczego? Ponieważ posiadasz moc, która nazywa się wyborem. No właśnie, pamiętaj – ZAWSZE MASZ WYBÓR. Co sekundę dokonujesz jakiegoś wyboru, a te drobne wybory formują się w większe i większe, a te tworzą Twoją historię. Zrozum, że życie jest pełne możliwości i istnieje nieskończona liczba pomysłów, które tylko czekają aż je odkryjesz. Mogą się znajdować tuż za rogiem, a Ty możesz ich jeszcze nie widzieć, bo aby je dostrzec musisz najpierw zmienić swoją mentalność. Musisz zrozumieć, że wynik, który chcesz osiągnąć (nie ma to znaczenia czy jest to lepsza sytuacja finansowa, lepsza praca, lepsze wyniki twojego firmy czy też rozpoczęcie nowego biznesu), wszystko to wymaga odpowiedniego podejścia.
           
W zależności od tego, jakie jest Twoje nastawienie do pieniędzy, albo je do siebie przyciągasz albo odpychasz. Im więcej dobrych emocji wydostaje się z Ciebie za każdym razem gdy myślisz i mówisz o pieniądzach tym bardziej je do siebie przyciągasz. Jeśli nie wiesz co mam na myśli mówiąc o dawaniu pozytywnych uczuć w odniesieniu do pieniędzy, musisz najpierw zrozumieć jak działa prawo przyciągania

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

“Każdy, bez wyjątku, kto prowadzi dziś cudowne życie, użył miłości, żeby to osiągnąć”.

-Rhonda Byrne
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

          Prawo przyciągania to nic innego jak MIŁOŚĆ. Możesz czuć ją do swojej drugiej połówki, swojej rodziny, swoich przyjaciół, swojego psa. Możesz kochać podróżować, słuchać muzyki albo uprawiać sport. Możesz czuć miłość do swojego najnowszego iPhone’a albo swojego wymarzonego domu albo ulubionej książki. Z pewnością masz też ulubiony kubek na kawę i do niego też czujesz miłość! Tak samo jest z pieniędzmi.
          Ajj… powiało chłodem! Czyżbym naprawdę powiedziała, że możesz czuć miłość do  p i e n i ę d z y ?? Tak, i zaraz wytłumaczę ci dlaczego.
          Kochasz pieniądze, ponieważ uwielbiasz mieć zastawiony stół podczas świąt i dzielić się prezentami ze swoją rodziną. Kochasz wychodzić do baru z przyjaciółmi i rozmawiać cały wieczór przy 1? 2? 3? kuflach piwa 🍺 (koniecznie w towarzystwie
frytek), i żeby to robić, musisz mieć kasę. Kochasz podróżować, kupować nową parę butów, albo kolejną książkę i za wszystkie te rzeczy musisz… ZAPŁACIĆ. Pieniądze pozwalają Ci robić rzeczy, które lubisz z ludźmi, których kochasz. Ale przede wszystkim kochasz pieniądze, ponieważ dają one wolność wyboru.
         
Generalnie ludzie mogą odczuwać różne emocje związane z pieniędzmi w zależności od wielu czynników jak np. praca, rodzina, środowiska, status społeczny czy styl życia. Możesz głęboko wierzyć w to, że przez pieniądze ludzie stają się źli, że są powodem dla którego się zmieniają i zaczynają być chciwi. Możesz też myśleć, że bogaci ludzie aby osiągnąć sukces z pewnością musieli kogoś wykorzystać albo oszukać. Prawda jest taka, że pieniądze to tylko pieniądze. Przypisujemy im jakieś nadzwyczajne moce, podczas gdy to ludzkie uczucia i zachowania prowadzą do tych skrajnych emocji i działań. Nieświadomie nasz mózg łączy ludzi bogatych z bardziej negatywnymi uczuciami jak egoizm, arogancja, materializm, podczas gdy prostym ludziom nadaje etykiety empatycznych, altruistycznych i pomocnych. W rzeczywistości, to od jednostki zależy czy jest dobra czy zła. Istnieją ludzie bogaci ze złotym sercem, którzy służą ludzkości i też biedni ludzie, którzy są po prostu ch******* źli. 

          W zależności od tego, co myślisz o pieniądzach albo ludziach z pieniędzmi, to albo to przyciąga Cię do nich, albo odsuwa. Aby to lepiej zrozumieć dam ci pewien przykład, który kiedyś usłyszałam, i który zapadł mi mocno w pamięci. Zamiast nazywać je pieniędzmi, spersonifikujemy je i nazwiemy je Ania. A teraz weźmy te same cechy i przekonania, które ​​mamy o pieniądzach albo ludziach z pieniędzmi i przypiszmy je Ani. Więc… Ania jest zła, Ania jest chciwa, Ania jest egoistyczna, Ania jest arogancka, Ania jest materialistyczna, i Ania jest też…. twoją przyjaciółką… Pozwól, że zadam ci teraz jedno pytanie: Czy myślisz, że mając te wszystkie negatywne przekonania o Ani, w przyszłości będziecie jeszcze lepszymi przyjaciółkami, czy będziesz się zachowywał w sposób, który raczej będzie ją od Ciebie powoli odsuwał?
          Zapamiętaj, że jeśli nie jesteś pozytywnie nastawiony do pieniędzy, wiedz, że to z pewnością nie przybliży Cię do nich. Pieniądze nie będą się Ciebie trzymały, jeśli Ty nie czujesz się z nimi dobrze i wierzysz, że nie jesteś ich wart. Pamiętaj, że posiadanie negatywnych przekonań i uczuć przynosi jeszcze więcej negatywności, a jeśli w życiu brakuje Ci pieniędzy, to dlatego, że dajesz więcej tych negatywnych uczuć niż pozytywnych.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Zarabianie zaczyna się w głowie.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

          Wielu ludzi, którzy boryka się z pieniędzmi pochodzi z ubogich rodzin lub ich rodzice nie wiedzieli jak postępować z pieniędzmi. Nie jest to tylko kwestia tego ile zarabiali ani jakie wykształcenie mieli, lecz jaka była ich mentalność wobec pieniędzy. Jeśli przypomina Ci się, że również Twoi rodzice zwykli powtarzać “na to nas nie stać” albo “w życiu liczy się tylko miłość, nie pieniądze”, albo “ludzie, którzy mają pieniądze są źli”, najprawdopodobniej przejąłeś te przekonania i stały się one twoją prawdą. Tego typu hasła mogą łatwo zasiać ziarno w mózgu takiego młodego człowieka, więc ten dzieciak teraz wie, że pieniądze powinny przerażać i że nie ma pieniędzy dla wszystkich i te same myśli zostają z nim również podczas dorosłego życia. I jeśli i Ty zaczynasz podejrzewać, że w głębi ducha też myślisz w ten sposób zatem uwierz mi, teraz jest najlepszy czas żeby to zmienić.

          Ludzka mentalność prowadzi do kolejnego ograniczającego przekonania, że aby stać się bogatym trzeba pracować niesamowicie ciężko, mieć w głowie całą Wikipedię i jakieś nadprzyrodzone zdolności. Ludzie wierzą, że tylko garstka ludzi jest skazana na sukces, albo że zasoby kapitału, pomysłów, miejsc są ograniczone, ponieważ już jest tyyyle tego wszystkiego”. Więc w ich mniemaniu rozpoczęcie nowego biznesu wydaje się być strzałem w kolano albo z pozoru “zbyt szalony” pomysł z pewnością nie wypali a zarabianie na pełen etat na swoim hobby jest po prostu śmieszne i nie warte czasu. Niestety często sami tworzymy też takie ograniczenia w swoich głowach. Nieświadomie budujemy dookoła nas anty-pieniężną tarczę i w ten sposób blokujemy naturalny przepływ pieniędzy do naszego życia i zamiast zrobić krok w przód robimy dwa kroki w tył.
     Będąc bardziej świadomym z jakiego rodzaju ograniczeniami zmaga się twój mózg w kwestii pieniędzy, kolejnym krokiem będzie zatem odpowiedzenie sobie na pytanie: co zrobić aby pozbyć się tych ograniczeń?
           Najlepszym sposobem na to, aby okiełznać siłę przyciągania kasy (i generalnie wszystkiego) jest przyjęcie strategii wdzięczności. Tak jak sama nazwa mówi wszystko opiera się na byciu wdzięcznym. Myślę, że to nie będzie aż tak trudne, bo generalnie gdziekolwiek spojrzysz, tam są pieniądze. Weźmy na przykład taką sytuację: Wróciłeś właśnie z marketu z całkiem pełnymi torbami i bierzesz w rękę paragon. Co myślisz najpierw? Sądzę, że jest to coś w stylu: “Cholera, znów wydałem kupę kasy!” albo “Wszystko jest takie drogie!”. Okej, to zupełnie normalna reakcja, wszyscy tak robimy. Ale pomyśl o uczuciach jakie wypływają z Ciebie za każdym razem kiedy tak mówisz. Czy są one pozytywne? Po prostu wyskoczyłeś na zwykłe zakupy i mimo kinder niespodzianki kupiłeś całkiem podstawowe produkty.
         
Teraz zobaczmy jak bardzo może zmienić się ta sama sytuacja gdy tylko przejdziesz z trybu narzekania na tryb wdzięczności. Wyobraź sobie, że tym razem biorąc w rękę rachunek patrzysz na niego ale z zupełnie innej perspektywy. Zamiast

myślenia o tym jak twój portfel skurczył się po tych zakupach, pomyśl jak CUDOWNIE jest mieć pieniądze, jakie to niesamowite uczucie mogąc kupić to całe jedzenie, które wypełnia Twoją lodówkę, odżywkę, po której włosy pachną przez cały dzień czy ulubione żarełko Twojego kota. Za każdym razem kiedy wydajesz pieniądze pomyśl jak wdzięczny jesteś, ze stać Cię na te wszystkie rzeczy i podczas mówienia tego naprawdę poczuj tą pozytywną energię.
          Kiedy przyjdzie Ci zapłacić czynsz albo za elektryczność bądź wdzięczny, że masz dom nad głową. Bądź wdzięczny za światło w mieszkaniu. Bądź wdzięczny za posiadanie miejsca do spania, gotowania, wzięcia gorącej kąpieli. Bądź wdzięczny, że masz gdzie się schować przed gorącem i przed deszczem. Bądź wdzięczny za telefon, komputer czy laptop, nieważne czy pojawiło się już jego 10 nowszych modeli. Kiedy otrzymasz wypłatę, bądź wdzięczny za to, że masz pracę i pieniądze do życia. Czy to kupujesz, czy oszczędzasz, czy inwestujesz, czy pożyczasz komuś lub od kogoś używaj słowa “dziękuję”. Rób to tak często jak tylko to możliwe, bo naprawdę, masz tyle rzeczy, za które możesz być wdzięczny. Ciągłe narzekanie na pieniądze nie przyniesie Ci dobrego rezultatu, a jedynie więcej negatywności. Skupiając swoją energię na pozytywnych aspektach pieniędzy wiedz, że one zawsze znajdą drogę aby do Ciebie wrócić.  Bądź wdzięczny za pieniądze jakie masz, bez względu na to ile zarabiasz, ponieważ mogę Ci obiecać, że to zmieni Twój świat.

          Nie ważne też czy masz 30, 20 czy 60 lat. Naprawdę nie ważne na jakim etapie życia jesteś. Nie musisz mieć ani doświadczenia ani dyplomu ani bogatych rodziców aby wyruszyć w podróż ku wymarzonemu bogactwu. Chodzi o to, że cała ta moc znajduje się właśnie w tobie. Podążaj za swoimi marzeniami i spełniaj cele, które sobie wyznaczysz. Być może jesteś osobą, która zawsze chciała być na jakimś konkretnym stanowisku albo zacząć swój własny biznes albo masz hobby ale nie wiesz albo nigdy nawet nie myślałeś, żeby robić na tym kasę. To tylko kwestia czasu kiedy wykombinujesz najlepszy sposób, żeby to urzeczywistnić. Nie czuj przerażenia, że ten cel jest w tym momencie naprawdę daleko od Ciebie. Musisz być cierpliwy i zacząć od małych kroczków, które każdego dnia będą Cię przybliżać do tego celu, bo tak naprawdę to nie sam cel ale cała podróż jest właśnie niezwykła.
          Pozbądź się strachu przed zmianami i podejmij ryzyko. Idź śmiało na przód i wychodź na przeciw rzeczom, które wywołują w tobie przerażenie. Wyznaczaj sobie cele, podejmuj wyzwania i zrób coś o czym zawsze marzyłeś ale byłeś zbyt zajęty wymówkami. Nie czekaj aż każdy poklepie Cię po plecach i powie, że to co robisz jest dobre. Przede wszystkim nie bój się negatywnych komentarzy, tego co powie twoja rodzina, przyjaciele i wszyscy inni. Nie poddawaj wątpliwości Twojego prawdziwego “ja” i nie obawiaj się bycia ocenianym. Uwierz w to, że jesteś zarąbisty i możesz dokonać naprawdę WIELKICH rzeczy.  Po prostu zrób kolejny dobry krok w stronę twojej wymarzonej przyszłości!

Dzięki za dotarcie do końca!

Mam nadzieję, że było to dla Ciebie motywujące 8 minut
i jesteś gotów,
aby wejść w nowy rok z jeszcze bardziej pozytywną energią! 💖
 

Jeśli chcesz podzielić się swoją opinią, nie wahaj się i pisz w komentarzu na dole
(albo jeśli wolisz – w prywatnej wiadomości)!

Na koniec życzę Ci mnóstwa pozytywnych wibracji i cudownego dnia!

I pamiętaj…

Nie bój się WIELKICH marzeń.
To co możesz dziś zrobić, to kolejny właściwy krok,
który zbliży Cię do Twojego celu
🎯.

Stawiaj Siebie Na Pierwszym Miejscu Kochaj Siebie
CZYTAJ

Cześć kochani! 

Z tej strony Patrycja! Dzięki za pojawienie się na moim blogu o rozwoju osobistym!

W dzisiejszym artykule będę mówiła sporo o tym jak poprawić związek z pieniędzmi i przyciągnąć 💸💰🧲 więęęcej kasy do kieszeni!
Przede wszystkim chciałabym, żebyście przełamali mury, które stworzyły labirynt i uniemożliwiają naturalny przepływ pieniędzy do waszego życia.
Szczerze wierzę, że KAŻDY może stać się  BOGATY i zacząć spełniać swoje marzenia, również Ty.

Porozmawiajmy o Pieniądzach💰

TWÓJ ZWIĄZEK Z PIENIĘDZMI.
DLACZEGO (JESZCZE) NIE JESTEŚ BOGATY ?


PRZEWIDYWANY CZAS CZYTANIA: 8 minut

    Prawda jest taka, że możemy mieć różne uczucia związane z pieniędzmi. Kochamy je i nienawidzimy zarazem. Chcemy je ale też odpychamy je od siebie. Dzięki nim wspieramy innych ale też często walczymy przez nie. Z ich pomocą spełniamy marzenia ale zdarza się również, że toniemy przez nie w długach. Możemy tak kontynuować i łatwo wyprzedzić Encyklopedię PWN w rozmiarze ale to nie jest celem tego artykułu. Chcę poruszyć ten temat ponieważ wierzę, że to niezwykle ważne aby zrozumieć co tak naprawdę zatrzymuje nas przed zarabianiem naprawdę fajnych pieniędzy?
     
Jeżeli czujesz, że ty i pieniądze tworzycie dość kiepski zespół lub jesteś osobą, której ciągle na coś brakuje i ledwo wiążesz koniec z końcem to myślę, że ta lekcja może być dla ciebie przydatna. Mam nadzieję, że te wskazówki sprawią, że zaczniesz myśleć w zupełnie inny sposób o swoim życiu i finansach. Dzięki temu będziesz w stanie otworzyć wiele drzwi, które były wcześniej zamknięte a to sprawi, że pieniądze po prostu wpłyną do środka 🌊.

Jesteś gotowy, żeby zmienić swoją sytuację finansową. 

     Nie ważne ile razy poniosłeś porażkę próbując odmienić swoją sytuację finansową, abo ile masz długów albo, że jesteś tak spłukany, że zaczynasz wierzyć, że chleb z dżemem jest idealny też na obiad. Nie ważne czy nie możesz znaleźć pracy, czy czujesz się jak ostatni nieudacznik. To nie ważne jak śmiesznie brzmi to teraz dla ciebie, ale jesteś w stanie zarabiać DUŻO kasy. 

      Dlaczego powinieneś mi wierzysz? Odpowiedź jest prosta. Zarówno Ty, jak i ja, i inni ludzie mamy naprawdę duże możliwości aby stać się bogatymi. Rozejrzyj się tylko dookoła. Niemal wszędzie, gdzie Cię tylko  oczy zabiorą zobaczysz ogromne zasoby pieniędzy, wiedzy, technologii, miejsc i rzeczy, które są nieograniczone. Masz teraz  tak niesamowicie duży dostęp do tak wielu rzeczy i już teraz możesz zbudować coś z niczego. Obecnie nie wychodząc z domu i mając do dyspozycji jedynie laptop z internetem jesteś już w stanie stworzyć biznes i zarabiać fajne pieniądze. Te zasoby są dla każdego i każdy może stać się bogaty i żyć wymarzonym życiem, również Ty.
       Zasługujesz na najlepsze rzeczy od życia i zasługujesz na to żeby być spełnionym i w pełni szczęśliwym człowiekiem. Rzecz w tym, że tylko Ty posiadasz władzę nad swoim życiem i jeśli tylko chcesz coś zmienić wiedz, że jesteś w stanie to zrobić. Dlaczego? Ponieważ posiadasz moc, która nazywa się wyborem. No właśnie, pamiętaj – ZAWSZE MASZ WYBÓR. Co sekundę dokonujesz jakiegoś wyboru, a te drobne wybory formują się w większe i większe, a te tworzą Twoją historię. Zrozum, że życie jest pełne możliwości i istnieje nieskończona liczba pomysłów, które tylko czekają aż je odkryjesz. Mogą się znajdować tuż za rogiem, a Ty możesz ich jeszcze nie widzieć, bo aby je dostrzec musisz najpierw zmienić swoją mentalność. Musisz zrozumieć, że wynik, który chcesz osiągnąć (nie ma to znaczenia czy jest to lepsza sytuacja finansowa, lepsza praca, lepsze wyniki twojego firmy czy też rozpoczęcie nowego biznesu), wszystko to wymaga odpowiedniego podejścia.
       
W zależności od tego, jakie jest Twoje nastawienie do pieniędzy, albo je do siebie przyciągasz albo odpychasz. Im więcej dobrych emocji wydostaje się z Ciebie za każdym razem gdy myślisz i mówisz o pieniądzach tym bardziej je do siebie przyciągasz. Jeśli nie wiesz co mam na myśli mówiąc o dawaniu pozytywnych uczuć w odniesieniu do pieniędzy, musisz najpierw zrozumieć jak działa prawo przyciągania


“Każdy, bez wyjątku, kto prowadzi dziś cudowne życie, użył miłości, żeby to osiągnąć”.

-Rhonda Byrne


     Prawo przyciągania to nic innego jak MIŁOŚĆ. Możesz czuć ją do swojej drugiej połówki, swojej rodziny, swoich przyjaciół, swojego psa. Możesz kochać podróżować, słuchać muzyki albo uprawiać sport. Możesz czuć miłość do swojego najnowszego iPhone’a albo swojego wymarzonego domu albo ulubionej książki. Z pewnością masz też ulubiony kubek na kawę i do niego też czujesz miłość! Tak samo jest z pieniędzmi.
     Ajj… powiało chłodem! Czyżbym naprawdę powiedziała, że możesz czuć miłość do  p i e n i ę d z y ?? Tak, i zaraz wytłumaczę ci dlaczego.
     Kochasz pieniądze, ponieważ uwielbiasz mieć zastawiony stół podczas świąt i dzielić się prezentami ze swoją rodziną. Kochasz wychodzić do baru z przyjaciółmi i rozmawiać cały wieczór przy 1? 2? 3? kuflach piwa 🍺 (koniecznie w towarzystwie
frytek), i żeby to robić, musisz mieć kasę. Kochasz podróżować, kupować nową parę butów, albo kolejną książkę i za wszystkie te rzeczy musisz… ZAPŁACIĆ. Pieniądze pozwalają Ci robić rzeczy, które lubisz z ludźmi, których kochasz. Ale przede wszystkim kochasz pieniądze, ponieważ dają one wolność wyboru.
     
Generalnie ludzie mogą odczuwać różne emocje związane z pieniędzmi w zależności od wielu czynników jak np. praca, rodzina, środowiska, status społeczny czy styl życia. Możesz głęboko wierzyć w to, że przez pieniądze ludzie stają się źli, że są powodem dla którego się zmieniają i zaczynają być chciwi. Możesz też myśleć, że bogaci ludzie aby osiągnąć sukces z pewnością musieli kogoś wykorzystać albo oszukać. Prawda jest taka, że pieniądze to tylko pieniądze. Przypisujemy im jakieś nadzwyczajne moce, podczas gdy to ludzkie uczucia i zachowania prowadzą do tych skrajnych emocji i działań. Nieświadomie nasz mózg łączy ludzi bogatych z bardziej negatywnymi uczuciami jak egoizm, arogancja, materializm, podczas gdy prostym ludziom nadaje etykiety empatycznych, altruistycznych i pomocnych. W rzeczywistości, to od jednostki zależy czy jest dobra czy zła. Istnieją ludzie bogaci ze złotym sercem, którzy służą ludzkości i też biedni ludzie, którzy są po prostu ch******* źli. 

     W zależności od tego, co myślisz o pieniądzach albo ludziach z pieniędzmi, to albo to przyciąga Cię do nich, albo odsuwa. Aby to lepiej zrozumieć dam ci pewien przykład, który kiedyś usłyszałam, i który zapadł mi mocno w pamięci. Zamiast nazywać je pieniędzmi, spersonifikujemy je i nazwiemy je Ania. A teraz weźmy te same cechy i przekonania, które ​​mamy o pieniądzach albo ludziach z pieniędzmi i przypiszmy je Ani. Więc… Ania jest zła, Ania jest chciwa, Ania jest egoistyczna, Ania jest arogancka, Ania jest materialistyczna, i Ania jest też…. twoją przyjaciółką… Pozwól, że zadam ci teraz jedno pytanie: Czy myślisz, że mając te wszystkie negatywne przekonania o Ani, w przyszłości będziecie jeszcze lepszymi przyjaciółkami, czy będziesz się zachowywał w sposób, który raczej będzie ją od Ciebie powoli odsuwał?
     Zapamiętaj, że jeśli nie jesteś pozytywnie nastawiony do pieniędzy, wiedz, że to z pewnością nie przybliży Cię do nich. Pieniądze nie będą się Ciebie trzymały, jeśli Ty nie czujesz się z nimi dobrze i wierzysz, że nie jesteś ich wart. Pamiętaj, że posiadanie negatywnych przekonań i uczuć przynosi jeszcze więcej negatywności, a jeśli w życiu brakuje Ci pieniędzy, to dlatego, że dajesz więcej tych negatywnych uczuć niż pozytywnych.

Zarabianie zaczyna się w głowie.

     Wielu ludzi, którzy boryka się z pieniędzmi pochodzi z ubogich rodzin lub ich rodzice nie wiedzieli jak postępować z pieniędzmi. Nie jest to tylko kwestia tego ile zarabiali ani jakie wykształcenie mieli, lecz jaka była ich mentalność wobec pieniędzy. Jeśli przypomina Ci się, że również Twoi rodzice zwykli powtarzać “na to nas nie stać” albo “w życiu liczy się tylko miłość, nie pieniądze”, albo “ludzie, którzy mają pieniądze są źli”, najprawdopodobniej przejąłeś te przekonania i stały się one twoją prawdą. Tego typu hasła mogą łatwo zasiać ziarno w mózgu takiego młodego człowieka, więc ten dzieciak teraz wie, że pieniądze powinny przerażać i że nie ma pieniędzy dla wszystkich i te same myśli zostają z nim również podczas dorosłego życia. I jeśli i Ty zaczynasz podejrzewać, że w głębi ducha też myślisz w ten sposób zatem uwierz mi, teraz jest najlepszy czas żeby to zmienić.

    Ludzka mentalność prowadzi do kolejnego ograniczającego przekonania, że aby stać się bogatym trzeba pracować niesamowicie ciężko, mieć w głowie całą Wikipedię i jakieś nadprzyrodzone zdolności. Ludzie wierzą, że tylko garstka ludzi jest skazana na sukces, albo że zasoby kapitału, pomysłów, miejsc są ograniczone, ponieważ już jest tyyyle tego wszystkiego”. Więc w ich mniemaniu rozpoczęcie nowego biznesu wydaje się być strzałem w kolano albo z pozoru “zbyt szalony” pomysł z pewnością nie wypali a zarabianie na pełen etat na swoim hobby jest po prostu śmieszne i nie warte czasu. Niestety często sami tworzymy też takie ograniczenia w swoich głowach. Nieświadomie budujemy dookoła nas anty-pieniężną tarczę i w ten sposób blokujemy naturalny przepływ pieniędzy do naszego życia i zamiast zrobić krok w przód robimy dwa kroki w tył.
    Będąc bardziej świadomym z jakiego rodzaju ograniczeniami zmaga się twój mózg w kwestii pieniędzy, kolejnym krokiem będzie zatem odpowiedzenie sobie na pytanie: co zrobić aby pozbyć się tych ograniczeń?
    Najlepszym sposobem na to, aby okiełznać siłę przyciągania kasy (i generalnie wszystkiego) jest przyjęcie strategii wdzięczności. Tak jak sama nazwa mówi wszystko opiera się na byciu wdzięcznym. Myślę, że to nie będzie aż tak trudne, bo generalnie gdziekolwiek spojrzysz, tam są pieniądze. Weźmy na przykład taką sytuację: Wróciłeś właśnie z marketu z całkiem pełnymi torbami i bierzesz w rękę paragon. Co myślisz najpierw? Sądzę, że jest to coś w stylu: “Cholera, znów wydałem kupę kasy!” albo “Wszystko jest takie drogie!”. Okej, to zupełnie normalna reakcja, wszyscy tak robimy. Ale pomyśl o uczuciach jakie wypływają z Ciebie za każdym razem kiedy tak mówisz. Czy są one pozytywne? Po prostu wyskoczyłeś na zwykłe zakupy i mimo kinder niespodzianki kupiłeś całkiem podstawowe produkty.
    Teraz zobaczmy jak bardzo może zmienić się ta sama sytuacja gdy tylko przejdziesz z trybu narzekania na tryb wdzięczności. Wyobraź sobie, że tym razem biorąc w rękę rachunek patrzysz na niego ale z zupełnie innej perspektywy. 

Zamiast myślenia o tym jak twój portfel skurczył się po tych zakupach, pomyśl jak CUDOWNIE jest mieć pieniądze, jakie to niesamowite uczucie mogąc kupić to całe jedzenie, które wypełnia Twoją lodówkę, odżywkę, po której włosy pachną przez cały dzień czy ulubione żarełko Twojego kota. Za każdym razem kiedy wydajesz pieniądze pomyśl jak wdzięczny jesteś, ze stać Cię na te wszystkie rzeczy i podczas mówienia tego naprawdę poczuj tą pozytywną energię.
     Kiedy przyjdzie Ci zapłacić czynsz albo za elektryczność bądź wdzięczny, że masz dom nad głową. Bądź wdzięczny za światło w mieszkaniu. Bądź wdzięczny za posiadanie miejsca do spania, gotowania, wzięcia gorącej kąpieli. Bądź wdzięczny, że masz gdzie się schować przed gorącem i przed deszczem. Bądź wdzięczny za telefon, komputer czy laptop, nieważne czy pojawiło się już jego 10 nowszych modeli. Kiedy otrzymasz wypłatę, bądź wdzięczny za to, że masz pracę i pieniądze do życia. Czy to kupujesz, czy oszczędzasz, czy inwestujesz, czy pożyczasz komuś lub od kogoś używaj słowa “dziękuję”. Rób to tak często jak tylko to możliwe, bo naprawdę, masz tyle rzeczy, za które możesz być wdzięczny. Ciągłe narzekanie na pieniądze nie przyniesie Ci dobrego rezultatu, a jedynie więcej negatywności. Skupiając swoją energię na pozytywnych aspektach pieniędzy wiedz, że one zawsze znajdą drogę aby do Ciebie wrócić.  Bądź wdzięczny za pieniądze jakie masz, bez względu na to ile zarabiasz, ponieważ mogę Ci obiecać, że to zmieni Twój świat.

    Nie ważne też czy masz 30, 20 czy 60 lat. Naprawdę nie ważne na jakim etapie życia jesteś. Nie musisz mieć ani doświadczenia ani dyplomu ani bogatych rodziców aby wyruszyć w podróż ku wymarzonemu bogactwu. Chodzi o to, że cała ta moc znajduje się właśnie w tobie. Podążaj za swoimi marzeniami i spełniaj cele, które sobie wyznaczysz. Być może jesteś osobą, która zawsze chciała być na jakimś konkretnym stanowisku albo zacząć swój własny biznes albo masz hobby ale nie wiesz albo nigdy nawet nie myślałeś, żeby robić na tym kasę. To tylko kwestia czasu kiedy wykombinujesz najlepszy sposób, żeby to urzeczywistnić. Nie czuj przerażenia, że ten cel jest w tym momencie naprawdę daleko od Ciebie. Musisz być cierpliwy i zacząć od małych kroczków, które każdego dnia będą Cię przybliżać do tego celu, bo tak naprawdę to nie sam cel ale cała podróż jest właśnie niezwykła.
     Pozbądź się strachu przed zmianami i podejmij ryzyko. Idź śmiało na przód i wychodź na przeciw rzeczom, które wywołują w tobie przerażenie. Wyznaczaj sobie cele, podejmuj wyzwania i zrób coś o czym zawsze marzyłeś ale byłeś zbyt zajęty wymówkami. Nie czekaj aż każdy poklepie Cię po plecach i powie, że to co robisz jest dobre. Przede wszystkim nie bój się negatywnych komentarzy, tego co powie twoja rodzina, przyjaciele i wszyscy inni. Nie poddawaj wątpliwości Twojego prawdziwego “ja” i nie obawiaj się bycia ocenianym. Uwierz w to, że jesteś zarąbisty i możesz dokonać naprawdę WIELKICH rzeczy.  Po prostu zrób kolejny dobry krok w stronę twojej wymarzonej przyszłości!

Dzięki za dotarcie do końca!

Mam nadzieję, że było to dla Ciebie motywujące 8 minut
i jesteś gotów,
aby wejść w nowy rok z jeszcze bardziej pozytywną energią! 💖
Jeśli chcesz podzielić się swoją opinią, nie wahaj się i pisz w komentarzu na dole
(albo jeśli wolisz – w prywatnej wiadomości)!

Na koniec życzę Ci mnóstwa pozytywnych wibracji i cudownego dnia!

I pamiętaj…

Nie bój się WIELKICH marzeń.
To co możesz dziś zrobić, to kolejny właściwy krok,
który zbliży Cię do Twojego celu
🎯.

Stawiaj Siebie Na Pierwszym Miejscu Kochaj Siebie
CZYTAJ