Kontakty z UFO spowodowały "poparzenia radiacyjne" i "niewyjaśnioną ciążę", mówi dokument Pentagonu

Kontakty z UFO pozostawiły Amerykanów cierpiących na poparzenia radiacyjne, uszkodzenia mózgu i systemu nerwowego, a nawet "niewyjaśnione ciąże" - wynika z ogromnego zbioru danych rządu USA, ujawnionych niedawno za pośrednictwem FOIA, czyli Freedom of Information Act.

Dane obejmują ponad 1500 stron treści związanych z UFO, przechowywanych w Advanced Aerospace Threat Identification Program (AATIP), tajnym programie Departamentu Obrony USA, który trwał od 2007 do 2012 roku.

O AATIP zrobiło się głośno w 2017 roku, kiedy poprzedni dyrektor Luis Elizondo zrezygnował ze stanowiska w Pentagonie i udostępnił mediom kilka filmów z UFO.

Po tym wydarzeniu brytyjska gazeta The Sun złożyła wniosek FOIA z prośbą o dostęp do wszystkich dokumentów związanych z programem. Cztery lata później, teraz 5 kwietnia, amerykańska Defense Intelligence Agency w końcu uhonorowała prośbę, udostępniając The Sun 1,574 strony.

Według gazety, dokumenty zawierają raporty o biologicznych skutkach spotkań ludzi z UFO, badania w zakresie zaawansowanych technologii oraz plany eksploracji i kolonizacji głębokiej przestrzeni kosmicznej.

Niektóre części dokumentów zostały zachowane ze względu na prywatność i poufność - relacjonuje AATIP.

Dokumenty dotyczące kontaktów z UFO

Dokumenty zawierają doniesienia o poparzeniach, problemach z sercem i zaburzeniach snu. Raport zauważa ponadto, że często uszkodzenia te związane są z promieniowaniem elektromagnetycznym - i łączy to z "systemami napędowymi związanymi z energią".

Jednym z dokumentów, który się wyróżnia, jest Anomalous Acute and Subacute Field Effects on Human and Biological Tissues, który analizuje skutki biologiczne dla ludzi w wyniku kontaktów z UFO. Wskazuje również, że obiekty te mogą stanowić "zagrożenie dla interesów Stanów Zjednoczonych".

Raport opisuje 42 przypadki z dokumentów medycznych oraz 300 "niepublikowanych" przypadków, w których ludzie doznali krzywdy po rzekomych spotkaniach z "anomalnymi pojazdami", do których zalicza się UFO, czyli niezidentyfikowane obiekty latające.

Ilustracja UFO.Raporty czasami określają je jako jednostki, które przekraczają znane prawa fizyki.Obraz: Unsplash

Dokumenty zawierają również listę rzekomych efektów biologicznych po zobaczeniu UFO, przytaczając przypadki, które miały miejsce między 1873 a 1994 r. Zgłaszane efekty obejmują "niewyjaśnioną ciążę", "pozorne uprowadzenie", "paraliż" oraz postrzegane doświadczenia, takie jak telepatia, teleportacja i lewitacja.

Fascynujący dokument zawarty w tej relacji stara się ustalić kategorie owych "anomalnych zachowań". Przykładowo spotkania z "duchami, yeti, duchami, elfami i innymi mitycznymi/legendarnymi bytami" sklasyfikowane zostały jako "AN3", zaś zaobserwowanie UFO z kosmitami na pokładzie jako "CE3".

Skategoryzowano również poltergeisty, kręgi na polach kukurydzy, spontaniczne spalanie ludzi, uprowadzenia przez obcych i inne zdarzenia paranormalne.

W dokumencie obecne są również opracowania dotyczące zaawansowanych technologii, takich jak peleryny niewidzialności czy roboty kontrolujące umysł. Jeszcze inne przedstawiają badania dotyczące komunikacji z obcymi cywilizacjami oraz plany eksploracji i kolonizacji głębokiego kosmosu.

Raport stwierdza, że istnieje wystarczająco dużo dowodów, aby "poprzeć hipotezę, że zaawansowane systemy są już w toku, a nieprzejrzyste dla amerykańskiego zrozumienia."

Nie wiadomo jeszcze, jak AATIP badał te rzekome sprawy, a The Sun nie udostępnił jeszcze pełnej treści raportów.

Przewiń do góry