Poznaj sześć ras psów, które wyginęły

Trudno jest określić, ile jest ras psów na świecie, ponieważ wiele typów odmian nie jest uznawanych, np. pit bull. Według Światowej Organizacji Psów (OMC) obecnie istnieje około 344 ras wydzielonych według grup, np. psów do towarzystwa.

Kryteriami listy są: standard i opis. Ponadto najbardziej zastanawiające jest to, że są psy, które z czasem zostały usunięte z listy, ponieważ wyginęły.

Powiązane Pierwszym mieszkańcom obu Ameryk towarzyszyły ich psy

Angielski spaniel wodny

Pinterest

Angielski Water Spaniel był często używany do polowania na ptactwo wodne ze względu na jego zdolność do nurkowania. Mały piesek wyginął w 1930 roku, ale zwierzę genetycznie wpłynęło na powstanie kilku ras, takich jak amerykański Water Spaniel.

Buldog staroangielski

Wikipedia

Buldog staroangielski był bardzo popularną rasą w Europie, ponieważ był używany w rodzaju walki zwanej bull-baiting, czyli walki między psami i bykami. Kiedy walka została zakazana, stopniowo zniknął. Ale kilka ras wywodzi się z niego, takich jak bokser, buldog francuski i bulmastiff.

Rosyjski tropiciel

Reprodukcja/BlogPetiko

Rosyjski tropiciel był psem używanym do ochrony stad owiec, ponieważ był bardzo szybki i inteligentny, a nawet stał się znany ze swojej inteligencji, ale z czasem rasa ta zniknęła, dając początek innym podobnym rasom, takim jak Golden Retriever.

Paisley Terrier

Pochodzący z Wielkiej Brytanii Paisley Terrier był hodowany wyłącznie jako pies do towarzystwa. Wyginął, ale stał się protoplastą popularnie znanego Yorkshire.

Zabawka dla buldoga

Reprodukcja/Internet

Buldog Toy wyginął w XIX wieku.Była to pierwsza próba opracowania miniaturowych buldogów.Wkrótce mały pies zaczął znikać, ponieważ rzadko rodził się silny i zdrowy.

Powiązane Psy synchronizują swoje zachowanie z dziećmi bardziej niż z dorosłymi

Angielski Biały Terier

Wikipedia

Angielski biały terrier jest uważany za "ojca" bull terriera, ponieważ należy do tej samej grupy.Ten pies został opracowany przez hodowców, aby wziąć udział w konkursach między psami.Jednak w przeciwieństwie do bull terriera, rasa nie stała się popularna ze względu na różne problemy zdrowotne genetyczne i stopniowo przestała być rozmnażana i wyginęła.

Przewiń do góry