Melanistyczne szczenięta fok zostały znalezione na wolności: sprawdź

Strażnicy środowiskowi byli w niespodziance, kiedy znaleźli dziesięć melanistycznych szczeniąt fok w rezerwacie przyrody Blakeney Point w Norfolk w USA. Bardzo rzadkie czarne foki były w Anglii kolonii fok szarych według Daily Mail.

Melanizm jest niezwykle rzadką chorobą genetyczną, która w przeciwieństwie do albinizmu charakteryzuje się nadmierną produkcją melaniny, która nadaje skórze lub sierści zwierząt ciemny kolor. Melanizm może dotyczyć wielu różnych gatunków, czego doskonałym przykładem jest czarna pantera, termin ten jest właściwie używany tylko do określenia lamparta lub jaguara o bardzo ciemnych kolorach.Chociaż ludzie nie mają melanizmu, u niektórych osób występują różne zaburzenia melanistyczne, takie jak choroba Addisona, acanthosis nigricans i melasma.

Powiązane: Oto pięć najbardziej niebezpiecznych ptaków na świecie

//www.facebook.com/socientifica/photos/a.325919970907768/1604058076427278/?type=3

Foki szare ( Halichoerus grypus ) duże to ssaki wodne, które można znaleźć na obu brzegach północnego Oceanu Atlantyckiego. Powszechnie zwierzęta te rodzą się z białą sierścią, ale tracą ją w wieku około trzech tygodni, odsłaniając szare ubarwienie - stąd ich nazwa.

Zazwyczaj zwierzęta te rodzą się z białą sierścią, ale tracą ją w wieku około trzech tygodni, odsłaniając szare umaszczenie - stąd ich nazwa. Ale zamiast tego dziesięć młodych zauważonych w kolonii wyróżnia się pięknym czarnym futrem. (HANNE SIEBERS / NATIONAL TRUST)

Melanizm to niezwykle rzadka choroba genetyczna, która w przeciwieństwie do albinizmu charakteryzuje się nadmierną produkcją melaniny, która nadaje skórze lub sierści zwierząt ciemny kolor.(HANNE SIEBERS / NATIONAL TRUST)

Powiązane: Wieloryb garbaty zaatakował orki, by zapobiec temu, by foka stała się posiłkiem

Bardzo rzadkie czarne foki były w Anglii kolonią fok szarych.(HANNE SIEBERS / NATIONAL TRUST)

Rezerwat przyrody Blakeney, zarządzany przez National Trust, spodziewa się tej zimy rekordowej liczby 4000 szczeniąt foki szarej (HANNE SIEBERS / NATIONAL TRUST).

Przewiń do góry