Nowa AI "Deep Nostalgia" ożywia zdjęcia i obrazy

MyHeritage po pomocy internautom w odnalezieniu ich pochodzenia, chce przywrócić naszych przodków do życia. Serwis opublikował właśnie nowe narzędzie o nazwie Deep Nostaliga, które pozwala na animowanie zdjęć, nawet bardzo starych.

Nazwa narzędzia jest nawiązaniem do deep learningu, czyli głębokiego uczenia się, stosowanego przez sztuczną inteligencję. Na tej samej zasadzie działają deepfakes, które animują zdjęcie poprzez transkrypcję gestów i mimiki aktora. Deep Nostalgia AI zostało opracowane przez izraelską firmę D-ID, która specjalizuje się w animowaniu zdjęć na podstawie oryginalnego wideo. MyHeritage @MyHeritage "It makes me so happy to see him smile again!" Wypróbuj naszą nową funkcję #DeepNostalgia #PhotoAnimation dla siebie i przygotuj się na bycie AMAZED!!! //t.co/p3h600G3MX //t.co/YdAn9IxyW0 3:18 PM - Feb 28, 2021 338 71

Deep Nostalgia pracuje na zdjęciach, obrazach i rzeźbach

W tym przypadku MyHeritage stworzył kilka pilotażowych wideo zawierających ruchy głowy i twarzy, które mają być zastosowane do zdjęć. Deep Nostalgia wybiera pilotażowe wideo zgodnie z orientacją twarzy, tak aby wyglądało jak najbardziej zbliżone do zdjęcia. Jednak SI wymaga dobrej jakości zdjęć, więc strona najpierw przepuszcza zdjęcia przez swoje narzędzie Photo Enhancer, abySerwis oferuje darmową animację pięciu zdjęć, po czym usługa będzie płatna.

Andy Murray @Muzza9254 Kilka tygodni temu pisałem, że wszedłem w posiadanie "grosza śmierci" szeregowca Brice'a Bew, wczoraj odwiedziłem jego grób na cmentarzu Shaw...a dziś ktoś wspomniał o aplikacji do animacji zdjęć autorstwa @MyHeritage.Wowzers.....to wszystko.//t.co/2nJi7Ze7Hv 3:00 PM - 28 lutego 2021 32 3

Deep Nostalgia szybko stała się wirusowa na portalach społecznościowych, zwłaszcza na Twitterze, gdzie użytkownicy również testowali narzędzie z obrazami i posągami. Wyniki są niesamowite i dość zróżnicowane. Istnieje jednak kwestia prywatności. MyHeritage mówi, że nie dzieli się obrazami z osobami trzecimi, ale filmy mogą być udostępniane publicznie, do czego strona zachęca,upewnij się, że uzyskasz zgodę przed użyciem lub opublikowaniem zdjęcia danej osoby.

Zrób swoją własną animowaną wersję odwiedzając stronę internetową tutaj.

Przewiń do góry