Anakonda miażdży kości dużego kajmana w rzece Pantanal: zdjęcia

Zdjęcia pokazują walkę, która miała miejsce w Pantanalu, Mato Grosso, w której anakonda zmiażdżyła kości kajmana, prawdopodobnie doprowadzając do jego śmierci.

Fotograf Kevin Dooley z Nowego Meksyku w USA nagrał to wydarzenie i poinformował, że "nigdy wcześniej nie nagrał czegoś takiego".

Powiedział Daily Mail o swoim doświadczeniu: "Siedziałem w łodzi jedząc lunch, kiedy to się stało, nie mogłem uwierzyć, usłyszałem plusk wody i kiedy spojrzałem, mogłem zobaczyć kajmana cierpiącego, anakonda dusiła go, nawet złamała nogi kajmana.

Wężem, o którym mowa, była anakonda żółta (Eunectes notaeus), która może osiągnąć długość 5 metrów, ważąc do 40 kilogramów.

Kevin nie był świadkiem rozpoczęcia walki i nie wie, kto ją rozpoczął, a w momencie, gdy mógł to zobaczyć, zwierzęta były już "skłócone".

"Wszystko działo się w ciągu około ośmiu minut, myślę, że w końcu anakondzie zabrakło tlenu i musiała puścić aligatora".

CZYTAJ TAKŻE : Pyton połyka w całości olbrzymiego krokodyla; niesamowite zdjęcia

Aligator, choć już wyczerpany i najwyraźniej prawie martwy, wykorzystał moment, by ugryźć węża.

"Wężowi udało się uciec i zsunąć, myślę, że ostatecznie aligator umarł".

Mimo tragedii, Kevin był wdzięczny za tę chwilę.

"Czułem się bardzo błogosławiony, bardzo szczęśliwy i nieco smutny dla aligatora, nigdy w życiu nie myślałem, że będę świadkiem czegoś takiego".

Będąc świadkiem walki, Kevin zarejestrował niesamowite obrazy.

(Zdjęcie: Kevin Dooley)

(Zdjęcie: Kevin Dooley)

(Zdjęcie: Kevin Dooley)

(Zdjęcie: Kevin Dooley)

CZYTAJ TAKŻE Gigantyczna anakonda złapana przez rybaka w Amazonii; zobacz wideo

Przewiń do góry