Oto najpiękniejsze zdjęcia komety NEOWISE na całym świecie

Od momentu odkrycia w marcu, kometa NEWISE mogła być z łatwością obserwowana w ostatni czwartek, 23 lipca. To wydarzenie było możliwe tylko dzięki bliskości komety z planetą Ziemia.

Tak więc, aby zostać uświetnionym obecnością tego ciała niebieskiego, należałoby najpierw zidentyfikować gwiazdozbiór Wielkiego Chochlika, czyli najsłynniejsze gwiazdy obecne na niebie półkuli północnej. To było wielkie widowisko, a fotografowie i miłośnicy wszechświata zostawili wszystko nagrane, aby zjawisko mogło zobaczyć więcej osób.

Kometa NEWISE, pokaz świetlny

Kiedy wspominamy, że ciało niebieskie przeszło blisko Ziemi, mamy na myśli odległość równą odległości Słońca lub Wenus, czyli około 103 milionów kilometrów. Jednak, choć może się to wydawać niewyobrażalną liczbą, jest to niewielka odległość, jeśli porównać ją w stosunku do innych ciał niebieskich.

Zobacz: Czy tajemnica krzyczącej mumii może dobiegać końca?

Pomimo tak niewielkiej odległości kometa nie stanowiła żadnego zagrożenia ani szkody dla planety Ziemia lub jej atmosfery. Była to jedynie szybka wizyta, aby można było ją docenić i wypełnić rozgwieżdżone niebo "światłami", które były emitowane z jej plazmowego i pyłowego ogona.

Michael Jäger @Komet123Jager //t.co/WlQzpVJyqz 1:46 PM - Jul 23, 2020 255 66

Był to tak piękny widok, że został nazwany kometą roku, a w zależności od tego, w którym kraju był obserwowany, pokaz na niebie trwał przez kilka dni, więc było to naprawdę coś pięknego do oglądania. Na wypadek, gdybyś go przegapił, internet i sieci społecznościowe są pełne obrazów tego momentu.

Jason O'Young @jasonoyoung Kometa NEOWISE i trafnie nazwana Crocodile Rock w Killarney Provincial Park, Ontario. //t.co/n6C4vF5pnp 12:07 AM - Jul 23, 2020 1.9K 316

Nic dziwnego, że słowa "kometa NOWA" zdominowały światowe tematy na Twitterze, na długie godziny, a nawet, dzień później. Było to zjawisko, które zapewniło odrobinę szczęścia i normalności w trudnym okresie, w jakim znajduje się świat. Perth Observatory @perthobs #SpaceImageOfTheDay: The Structured Tails of Comet NEOWISE - Image Credit & Copyright: Zixuan Lin (Beijing Normal U.) #APOD #Perth #WA #space //t.co/FpfmlKPlZ 9:30 AM - Jul 23, 2020 12 0

Widoczność i odkrycie komety

Ten niebiański obiekt okrążał planetę między 20 a 24 lipca 2020 r. Jednak w Brazylii można go było zobaczyć tylko między 22 a 24, ze względu na ruch obrotowy. Jest to wydarzenie, które zdarza się co 6 765 lat, więc jeśli byłeś w stanie śledzić ten dar od wszechświata, wiedz, jakie masz szczęście. Bray Falls @astrofalls Jestem teraz zakochany w ogonie jonowym na komecie Neowise //t.co/tk1AGwFvXs 1:00 AM - Jul 21, 2020 2.1K 429

W kręgach naukowych ta niebiańska gwiazda znana jest jako C/2020 F3 i była fotografowana i filmowana w różnych częściach świata. Była tak majestatyczna w swoim przejściu, że zabrała dla siebie stanowisko "najpiękniejszej i najbardziej widocznej komety", które należało do komety o nazwie Hale - Bopp, którą widziano w 1997 roku.

Światła nocne 3:39 PM - Jul 20, 2020 489 132

Zawsze jest to spór, gdy mówimy o pięknie emitowanym przez gwiazdy wszechświata. Jeszcze jakiś czas temu istniało ciało niebieskie, kometa Atlas (C / 2019 Y4), która została uznana za kometę stulecia. Jednak biorąc pod uwagę jej rozpad, zakłady poczynione w środowisku naukowym są takie, że kometa NEWISE również przyjmie tę kategorię. Leon Kauffman @LeonKauffman Kometa Neowise i gromada gwiazd wiszących nad Van Lake #MontanaMoment //t.co/uU02hcsV1E 6:18 AM - Jul 22, 2020 314 42

Z informacjami od Nauka przyszłości .

Przewiń do góry